Články

Prvý operačný systém

Prvý operačný systém

  • Prvý operačný systém bol vyvinutý pre mikropočítače, ktoré nemali dostatočnú kapacitu na používanie operačných systémov navrhnutých pre strediskové počítače. Existuje niekoľko významných operačných systémov, ktoré sa objavili v histórii. Tu je niekoľko príkladov:
  • CTSS (Compatible Time-Sharing System) - CTSS bol prvý operačný systém, ktorý umožňoval viacerým používateľom zdieľať počítačový systém súčasne. Bol vyvinutý na Massachusettským technologickým inštitútom (MIT) v roku 1961.
  • Multics - Multics bol významný operačný systém vyvinutý v 60. a 70. rokoch 20. storočia. Bol to jeden z prvých operačných systémov, ktorý podporoval viacúlohové spracovanie a virtuálne pamäťové priestory.
  • UNIX - UNIX je operačný systém, ktorý bol vyvinutý v 70. rokoch 20. storočia. Bol to veľmi vplyvný systém, ktorý sa stal základom pre mnoho ďalších operačných systémov. UNIX je známy svojou robustnosťou, flexibilitou a schopnosťou zdieľať zdroje medzi viacerými používateľmi.
  • MS-DOS - MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) bol prvý operačný systém vyvinutý firmou Microsoft pre osobné počítače. Bol to jednoduchý textový operačný systém, ktorý bol populárny v 80. a 90. rokoch 20. storočia.
  • Toto sú len niektoré z príkladov prvých operačných systémov. Vývoj operačných systémov pokračoval a dnes máme širokú škálu operačných systémov, ktoré sa používajú na rôznych zariadeniach.

Posledné stiahnutie:
Adobe Reader 11 SK - 22:49:34
SK - Slovakia (SLOVAK Republic)Slovakia (SLOVAK Republic)

Posledné pridané programy na stiahnutie.